Ehitusalpinist ja Skyproffi tegevjuht Mihkel Nurm on alati soovinud saada ettevõtjaks ning tegutseda valdkonnas, mis päriselt muudaks inimeste elu paremaks. Nurm unistab maailmasse sellise väärtuse loomisest, mis kestaks kauem kui tema ise.

Soov ettevõtjaks saada juba varajasest noorusest

Nurm räägib, et juba väikse poisina oli tal vaja kõikide puude, kivide ja küngaste otsa ronida. “Ema ikka meenutab, kuidas minuga oli võimatu mööda kõnniteed lihtsalt kõndida, sest ma pidin kas äärekivi pealt või kuskilt müüri otsast minema. Emajõe sild oli üks lemmik,” räägib ta.

Noorena tegi ta ka väga palju sporti — tuli Eesti meistriks judos, ratsutas, tegeles mägisuusatamisega, mängis golfi, tennist ja palju muud.

Noorena oli ta tuntud kui spordipoiss, kellel oli annet mitmetel erinevatel aladel.

Küll aga teadis ta juba varajasest noorusest, ta tahab saada ettevõtjaks. “Teised poisid tahtsid saada politseinikuks, tuletõrjujaks või kosmonaudiks. Mina ei osanud siis oma ametile nime anda, aga süda kutsus selle poole, kes ma täna olen — ettevõtja!” meenutab ta.

Ettevõtlikkuse äratas Nurmes tema väitlusõpetaja, kes soovitas lugeda raamatut “Rikas isa, vaene isa”. Robert Kiyosaki soovitas, et iga ettevõtja peaks oskama müüa, see on kõige olulisem oskus. Nii otsis ta erinevaid võimalusi, kuidas ülikooli kõrvalt müügitööd teha, ning kui kogemusi oli küllaga kogunenud, lõi ta ettevõtte Skyproff.

Juhina on oluline ennast pidevalt arendada

Nurm tõdeb, et tema jaoks on väga oluline enda oskusi ja teadmisi pidevalt arendada. Üks juhtimiskonsultant oli väljendanud imestust, et pole varem näinud juhti, kellel oleks raamaturiiulil nii palju juhtimisalaseid raamatuid. “Mulle meeldib enda sisse võtta uusi ideid ja mõelda välja uusi lahendusi. Innovatsiooniks võib nimetada ka seda, kui tuua mõne teise valdkonna lahendus enda keskkonda. Näiteks olen IT-valdkonnast Kanbani ja Scrumi meetodeid rakendanud ehituses ning see on meie äri oluliselt edendanud. Olen proovinud ka asju, mis meie puhul ei tööta. See ongi pidev õppimise protsess,” räägib ta.

Ta loeb või kuulab aastas umbes 20 raamatut ja tema TOP 3 raamatusoovitust oleks:

  • “Unusta kompromissid” Chris Voss
  • “Kasum esimesena” Mike Michalowicz
  • “Effective Executive” Peter Drucker

Teisiti oleks teinud kolme asja

Nurm tunnistab, et kogu ettevõtluskarjääri jooksul on ta saanud mitmeid nõuandeid ja hoiatusi, kuid millegi pärast läks elu ikka nii, et oli vaja endal neid samu ämbreid kolistada. Kui ta saaks ajas tagasi minna ning noorele endale soovitusi anda, siis oleks tal kolm nõuannet.

Loe artiklit edasi siit, et teada saada, mis on Mihkel Nurme kolm nõuannet.