Võtsime ühendust 2019. aasta värskeima Skyproff Cup osaleja Tauri Pihlakuga, et saada tema muljeid võistlusest. Tauri oli enne võistlusel osalemist just läbinud IRATA koolituse. Loe täpsemalt, mida tema sellest üritusest arvab.

Miks otsustasid osaleda Skyproff Cupil?
Skyproff Cupil osalesin just selle tõttu, et mulle meeldib endale väljakutseid seada. Osaleda võistlusel, millest ma pole suurt midagi kuulnud ega näinud, oli tollel hetkel üsna suur eneseületus, kuna olin tollel hetkel põhimõtteliselt kogemusteta RAT (rope access technician).

Mida kartsid enne võistlust, aga mis tegelikult ei olnud nii hull?
Ma ei oska täpselt öelda, mida ma kartsin – kui üldse midagi kartsin. Küll aga mäletan ärevust – uus asi, võõrad näod ja kõik on kogenumad kui mina. Ärevus antud valdkonnas ja olukorras pole just kõige jätkusuutlikum. Sellest tulenevalt saab võib-olla kartuse alla nimetada hirmu eksida või läbi kukkuda, mis tegelikult oli antud lõbusas sotsiaalses olukorras põhjendamata, kuid individuaalsest aspektist siiski.

Mida õppisid võistlusel osaledes?
Olen aus – ega konkreetselt võistlusel osalemine mulle lisaks sotsiaalsetele oskustele ja tutvustele tohutult uusi teadmisi ei pakkunud. Küll aga andis eelnev trenn Skyproff Cup’iks mulle oskusi juurde kindlasti. Nagu näiteks üheks harjutuseks oli ’’Rigging a pull through from the ground’’: konkreetne tegevus, selge teooria ja praktika selle sooritamiseks, kindlad „ways to work“.

Mis oli sinu jaoks kõige ebameeldivam võistlusel osaledes?
Vaatan siinkohal suurt pilti ja jätan selle väikese aspekti kõrvale, et ma kogenematusest üsna kiiresti võistluse aktiivsest osast kõrvale jäin. Küll aga oleks väärt siinkohal mainida seda, et kõikidele noorematele ja kogenematutele oli möödunud aastal Skyproff Cup formaadilt üsna halastamatu. Võistlused võisid algajale läbi olla esimese 10 min jooksul. Samas tõden, et selline formaat täidab oma eesmärki, kui arvesse võtta keskkonnast tulenevaid aspekte ja võistluse üldist sihti.

Kas osaleksid veel Skyproff Cupil?
Kindlasti osaleksin ja kindlasti osalen! Võib-olla mitte sel aastal ega isegi järgmisel, kuna olen Geo-tehnilisi kogemusi omandamas Kanadas, aga kui kunagi tagasi Eestis olen, siis kindlasti.
Pikka iga teile, Skyproff Cup.

Sel aastal oleme võistluse formaati natuke muutnud ning “halastanud” uutele ja vähem kogenud köietehnikutele. Võistlus on jagatud kolme kategooriasse: algajad, edasijõudnud ning profid.

Kui oled veel värske ja pabistad, siis sel aastal pole enam mingeid vabandusi!

Näeme juba 7. märtsil võistlusel!

loe võistluse kohta täpsemalt!