Igal kevadel enne tegusamat tööhooaega otsime oma meeskonnaga liituma uusi oskustehnikuid. Sel aastal toome välja mõned lõbusad faktid, mida võiksid teada kõik, keda huvitab töö kõrgtööde tehnikuna.

Kõrgtööde ja ehitusalpinismi valdkond on üsna hooajaline, kuid tänu mitmekesistele objektidele on põhitiimi liikmetele tööd ka aastaringselt. Küll aga valivad paljud tehnikud talviti näiteks reisida, suusatada ja puhata.

Kevadel algavad paljud ehituslikud tööd, näiteks suuremate objektide remont ja värvimine. Samuti toovad esimesed päikeselised ilmad kaasa aknapesuralli – suurem osa kliente tahab aknad puhtaks saada hiljemalt enne jaanipäeva. Tellitakse ka katuste inspektsiooni, et tuvastada lumest ja selle eemaldamisest tekkinud kahjustusi.

Suvel toimetame erinevate ehituslike tööde, värvimise ja paigaldustöödega. Tegelikult on just suvi meie kõige tegusam aeg, kuna paljusid töid saab teha just soojema ilmaga. Sügise poole tuleb kiirelt ära lõpetada eelkõige just värvimise ja krohvimisega seonduvad tööd, kuna kasutatavad ained annavad ette minimaalse temperatuuri.

Sügisel saab teha veel erinevaid paigaldustöid, näiteks lumetõkete paigaldus talveks valmistumiseks. Samuti on see populaarseim aeg rennide puhastamiseks. Sügisel saab teha ka viimased akende pesud – kuni miinuskraadide saabumiseni. Lumisel ajal on peamine rõhk lume ja jää eemaldamisel ning erinevatel sisetöödel. Näiteks teostame tööstushoonetes tolmu puhastust katusefermidelt ja kõrgetelt seadmetelt.

Kuigi arvatakse, et meil töötavad professionaalsed ronijad, on pigem vastupidi. Otsime professionaale erinevatest ehitus- ja puhastusvaldkondadest ning õpetame nad välja köite peal töötama. Meeskonda on oodatud näiteks üldehituse, värvimise, Offshore-remondi, seadmete paigalduse, metallitöö ja puhastusteeninduse taustaga inimesed.

 

Siin on mõned muljed meie meeskonnalt erilisemate ja meeldejäävamate objektide kohta:

 • Üks kummalisemaid köietöid oli radiaatorite ühendamine 3. korruse kõrgusel aatriumis.
 • Ükskord ulatas proua läbi 9. korruse akna meile kommi ja kiitis, kui tublid me oleme.
 • Vihmaveerennidest oleme leidnud näiteks tennisepalle, surnud rotte ja kommipabereid.
 • Piiratud ruumide puhastustööd viivad meid aeg-ajalt näiteks küpsetusjahu mahutitesse ning elektrijaama prügipõletuskambrisse.
 • Mõned meie kõrgemad ja mahukamad objektid on olnud tööstuslikud korstnad, näiteks Kadaka (120 m) ja Ülemiste (80 m) korstnad ning 180-meetrised korstnad Ida-Virumaal.
 • Talviti on üks kõige ohtlikumaid kohti jalakäija jaoks Tallinna vanalinn. Jõuluturule jalutades vaata alati üles!

 

Meie meeskonna kohta natuke statistikat:

 • Põhitiimis on hetkel umbes 20 inimest, kellest 5 toimetab kontoris (kohati osakoormusega) ning 15 objektidel.
 • Umbes pooled tiimiliikmed on tegelikult oma ettevõtte alt teenuse pakkujad.
 • Keskmine kõrgtööde tehnik teeb aastas umbes 1000 töötundi. 2023. aasta maksimum oli 1600 töötundi. 
 • Tiimiliikmete keskmine vanus on 38, noorim tehnik on 23 ja vanim 51. 
 • Meeskonnas on 16 meest ja 4 naist. Tehnikuid nimetame alati kõnekeeles hellitavalt “meesteks”, isegi siis, kui objektil käivad naisterahvad. 

 

Kas kõrgtööd pakuvad ka sulle huvi?

Vaata lisa ja kandideeri meile tööle!