26. oktoobril sai politsei teate, et Kohtla-Järvel Järveküla teel juhtus õnnetus, kus tööülesannete täitmisel kukkus 29 meetri kõrguselt alla elektritööline.

Õnnetus juhtus Viru Keemia Grupi (VKG) Energia tootmisterritooriumil kella 14.30 ajal ning tegemist oli VKG-s töötava meesterahvaga, kinnitas VKG pressiesindaja Irina Bojenko Delfile. “Töötaja teostas plaanilisi hooldustöid valgustusmastil ning kukkus alla,” lisas Bojenko. Prokuratuuri esindaja täpsustas, et tegemist oli raudtee valgustusmastiga.

Tegemist on väga kõrge valgustuspostiga, mida kasutatakse territooriumi valgustamiseks. Valgustuspostil on platvorm ja redel, kuhu saab tööde teostamiseks ronida.

Kui suurt rolli mängisid ilmastikuolud ning näiteks tugev tuul? “Oli tavaline sügisilm,” ei osanud Bojenko täpsemat hinnangut anda. Ilmateenistuse andmetel puhus eile Kohta-Järvel nõrk tuul, puhanguti kuni kolm meetrit sekundis.

Kiirabi saabudes oli mees teadvusel ning ta viidi Ida-Viru Keskhaiglasse. Hetkel viibib ta raskes seisundis intensiivraviosakonnas. Noormees sai kukkumise tagajärjel mitmeid luumurde, kinnitas Ida-Viru Keskhaigla pressiesindaja.

SEOTUD LOOD:

“Ta on kukkunud ligi 30 meetri kõrguselt. Sündmuse hetkel olid ta traumad eluohtlikud, kuid hetkel on ta seisund stabiliseeritud ja ta viibib hetkel intensiivravis. Hetkel ohtu elule me ei näe, kuid tema seisund on potentsiaalselt eluohtlik,” kommenteeris haigla erakorralise meditsiini osakonna vanemarsti Arnold Persidski.

Vanemarst lisas, et noormees on pideva arstide järelvalve all. “Tal on hulgitrauma: mitme organi vigastus kukkumise tõttu, kuid kinnitan, et ta on praegu stabiilses seisundis. Kindlasti teeme kõik selleks, et ta paraneks,” lisas Persidski.

Tööinspektsiooni on õnnetusest teavitatud ning uurimise alustamiseks oodatakse tänase päeva jooksul õnnetuse asjaolusid täpsustavate dokumentide laekumist. “Hetkel ootame täpsemat arsti teatist selle kohta, mis vigastused olid,” selgitas meedianõunik Kristel Abel. Uurimise alustamisel on oluline määrata, kui tõsised olid noormehe vigastused.

Ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Kristina Kostina täpsustas, et kui taoline õnnetus juhtub töötajaga tööterritooriumil, tuleb välja selgitada, kas tegemist oli õnnetusega või on üks või teine osapool rikkunud tööohutusnõudeid. Täpsemate asjaolude väljaselgitamiseks on alustatud kriminaalmenetlus karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb töötervishoiu- ja tööohutusnõuete eiramist, kui sellega on ettevaatamatusest tekitatud inimesele raske tervisekahjustus.

VKG pressiesindaja Irina Bojenko lisas, et VKG alustab juhtunu kohta vastavat juurdlust.

 

Allikas: DELFI