Kaarli puiestee elumaja katuselt avaneb Tallinnale kaunis vaade. Ühele poole jäävad Tallinna kõrghooned ja teisel pool on näha, kuidas lennuk pilvepiirile tõuseb. Kõrgtööde ettevõtte OÜ Skyproff meeskond sätib varustust maa ja taeva vahele ja on peagi valmis kortermaja katuseservalt alla laskuma, et tööpäeva alustada ja aknaid pesta.
«Kõige tähtsam on see, et kogu süsteem peab olema algusest lõpuni kahekordne, ehk siis meil on kaks ankrupunkti ja kaks köit ning need köied jõuavad töötaja vööni. Ühtlasi on vöös nad kahes erinevas kohas kahe erineva julgestusseadme küljes kinni,» ütles Skyprofi juht Mihkel Nurm. «Kui ühe köiega peaks midagi juhtuma, siis on alati teine töökorras.»
Hulljulge ei sobi kõrgustes töötama
Ettevõtte töötaja peab oskama ennast või kannatanut päästa ohusituatsioonist ja kindlasti ei tohiks ta kõrgust karta. «Selle jaoks on hea kaljuronimise trenn, mis õpetab inimesele vajaliku asendi hoidmist ning annab enesekindlust kõrgustes toimetamiseks,» sõnas Nurm.
Meeskonnas on ka üks naine, kes on õnnelik selle üle, et saab õues füüsilist tööd teha. «Tegelikult olen ma hariduselt füsioterapeut ja töötasin ka kliinikus, aga selline siseruumis töötamine mulle üldse ei sobi. Kuna ma olen enne mitu aastat alpinismiga tegelenud, siis see tundus väga loogiline jätk,» sõnas Skyprofi töötaja Kaisa Rebane.
Tunni ajaga pandi vajalik varustus üles ja vahetult enne laskumist käis viimane kontroll, et kõik oleks turvaline. Märkasin, et töötajad panevad katuse äärele spetsiaalse kaitse, et mitte lõhkuda plekki ja ei tekiks köie rebenemise ohtu. Samuti kontrolliti, et kõik karabiinid oleks kinni.
Artikli edasi lugemiseks vajuta siia.
Allikas: https://tarbija.postimees.ee/3370627/ehitusalpinism-nouab-kokkupuudet-kaljuronimisega
Foto: Liis Treimann