Mis seis siis nende redelitega tegelikult on?

Arvatavasti oled juba kuulnud, et OSHA uus reegel töö- ja kõnnipindade ning isikukaitsevahendite kohta ja selle rakendumine kinnitatud redelitele on tekitanud kõvasti kõneainet. Mis siis täpselt toimub? Kuidas peaksid edasi toimima?
Õnneks oled tulnud õigesse kohta. Aitame sul asjas selgusele jõuda, üks aste korraga.

Kuigi uus reegel hõlmab endas paljusid aspekte, keskendume hetkel redelitele, täpsemalt n-ö puuridele. Uus reegel näeb ette, et üle 7,32 meetri (24 jala) kõrgused kinnitatud redelid tuleb 2036. aasta 18. novembriks varustada kukkumiskaitsesüsteemiga, mis pidurdaks õnnetuse korral töötaja kukkumise. Samuti tuleb tähtajaks eemaldada redelite ümbert n-ö puurid.

On laialt tunnustatud fakt, et puurid redelite ümber ei tee kuigi palju töötaja kaitsmiseks kukkumise korral, kuna hoo peatab siiski inimese enda keha. Puuridesse võib hoopiski kinni jääda, mis muudab aga kannatanu päästmise palju keerulisemaks. Kukkumiskaitsesüsteemi paigaldamine mitte ainult ei kaota neid murekohti, vaid ka “ühendab tehnoloogilised edusammud ja tööstusharu parimad praktikad” (USDOL) ning võimaldab ettevõtetel ennast ja oma töötajaid kuluefektiivsemal moel kaitsta.

“Kui peaksin valima kaitsepuuri ja isikliku kukkumiskaitsesüsteemi vahel, valiksin igatahes kukkumiskaitse.”

See 17.01.2017 vastu võetud otsus on tegelikult olnud töös juba 1973. aastast saati. Nende kümnete aastate jooksul kogus ja analüüsis OSHA infot töö- ja kõnnipindade ohtude ning nende vältimise ja kaotamise meetodite kohta. Paljud teist on juba uue reegli erinevate aspektidega kooskõlas… Kuid mitte siis, kui teil on puuriga ümbritsetud redeleid!

Kuigi 20 aastat võib tunduda väga pika ajana, peaksid arvesse võtma ka oma redelite vanust ja kogust. OSHA hinnangul on keskmise redeli eluiga umbes 20 aastat – sellest ongi tingitud uue regulatsiooni rakendumistähtaeg. Kui su ettevõtte nimel on 1000 väljavahetamist vajavad redelit, läheb sul vaja igat päeva sellest 20 aastast!

Tegu ei ole väikese ettevõtmisega, kuid õnneks on Skyproffil olemas kõikvõimalikud ressursid, mida üleminekuks võiksid vajada. Käes on aeg teha esimene samm ning saada teada, kas sinu kinnitatud redelid vastavad praegustele ja tulevastele nõuetele. Võta meiega ühendust ning lepi redelite audit kokku juba täna!

ALLIKAS:
https://gravitec.com/so-whats-up-with-ladders/