Pühapäeva õhtul, 2. jaanuaril juhtus Ida-Virumaal Eesti Energiale kuuluvas Enefit Poweri tootmisüksuses tööõnnetus, mis lõppes kahe mehe surmaga.

Vedelkütuste tehase Enefit 280 seadme plaanilise remondi käigus juhtus kella 20.40 ajal õnnetus. Raskeõli mahutisse selle puhastamiseks sisenenud ja kaitsevarustust kandnud töötaja ütles juures olnud järelvaatajale, et tunneb ennast halvasti ja kaotas teadvuse.

Juhtunust teavitati Eesti Energia päästekomandot Auveres ja häirekeskust.

Töötajat läks esimesena päästma kaitsemaski kandnud vahetuse vanem, kes kaotas samuti teadvuse.

Sündmuskohale saabusid nii Eesti Energia kohapealne päästeüksus kui ka Sillamäe ja Narva päästemeeskonnad, kiirabi ja politsei. Päästjad tegelesid mõlema kannatanu elustamisega kiirabi saabumiseni ja koos kiirabiga edasi.

Kahjuks ei õnnestunud kiirabimeedikutel ja päästjatel töötajaid elustada. Õnnetuses hukkusid 27- ja 38-aastane mees, kellel oli staaži ettevõttes vastavalt seitse ja kümme aastat.

“Avaldame lahkunud kolleegide lähedastele sügavat kaastunnet ja teeme koostööd politsei, prokuratuuri ja tööinspektsiooniga õnnetuse põhjuste väljaselgitamiseks,” sõnas Enefit Poweri juhatuse esimees Andres Vainola. Õnnetuse asjaolude väljaselgitamiseks alustas prokuratuur kriminaalmenetlust, samuti käivitati ettevõttesisene uurimine.

Ettevõte aitab hukkunud meeste lähedastele korraldada psühholoogilist abi ning pakub kriisinõustamist ka hukkunute töökaaslastele.

Allikas: https://www.postimees.ee/7421570/enefiti-tehases-hukkus-kaks-olimahutisse-sisenenud-tootajat

Foto: Eesti Energia

Traagiliste sündmuste valguses soovime anda oma panuse tulevaste õnnetuste ennetamiseks. Skyproff teeb Confined Space riskide teemalisi koolitusi kõigile, kes on teemast huvitatud või töötavad piiratud ja ohtlikes tingimustes. Saada kodulehelt päring või kirjuta otse koolitus@skyproff.ee.