Najaredelid

Jagamatu trepipostiga redelid, mis tuleb kasutamiseks toetada nurga all seina vm pinna najale. Najaredel on kõige lihtsam ja levinum redelitüüp. Sellega töötamisel tuleb silmas pidada, et kaldenurk oleks õige; jalad oleksid paigutatud libisemiskindlalt; ülemine ots ei kahjustaks toetuspinda. Näiteks katuse või rennide vastu toetades soovitame kasutada spetsiaalset lisajuppi, mis jaotab raskuse võrdsemalt ja kaitseb katuse äärt.

Harkredelid:

Harkredel, teise sõnaga A-redel, koosneb kahest üksikredelist, mis on paigaldatud A-kujuliselt ning ühises tipupunktis sümmeetriliselt hingedega ühendatud. Harkredeli eeliseks on see, et seda saab asetada sobivamasse kohta kui najaredelit. Kui muidu tohib redelil korraga viibida vaid üks inimene, siis harkredelil võib olla üks inimene kummalgi poolel. Redel tuleb paigutada võimalikult töötamiskoha lähedale, et sellel töötamisel püsiks keha raskuskese redelipostide vahel.

Pikendatavad najaredelid ehk teleskoopredelid:

Kuni 12 meetri kõrgusele pääsemiseks saab kasutada pikendatavat najaredelit. Teleskoopredel koosneb mitmest paralleelsest üksikredeli sektsioonist, mis on teineteise külge juhtsoonte abil kinnitatud nõnda, et redeli kogupikkust oleks võimalik muuta. Teleskoopredeleid kasutatakse tavaliselt välitöödel, kus läheb vaja suuremat ulatust.

Kombineeritavad redelid

Kombiredel koosneb kahest võrdse laiusega üksikredelist. Seda saab vastavalt vajadusele kasutada nii üksik-, hark- kui ka teleskoopredelina.

Kokkupandavad redelid

Kokkupandavad redelid koosnevad mitmest üksikredeli sektsioonist. Redeli hoiustamiseks ja transportimiseks on võimalik redel sektsioonideks lahti võtta; kasutamiseks saab vajaliku hulga sektsioone kokku panna. Samuti on olemas sik-sak-mustris kokkuvolditavad redelid (pildil).

Treppredelid:

Treppredelil on toestusjalad ja lamedad astmed, mis tööasendis paiknevad horisontaalselt. Kuna mõni mudel küündib lausa 3,5 meetrini, saab treppredelit kasutada enamike igapäevatööde teostamiseks. Samuti saab redelile paigaldada mitmesuguseid aksessuaare, et lisada veelgi enam funktsionaalsust ja kasutusvõimalusi.

Platvormi/ratastega treppredelid:

Ratastega terasredel on suurepärane töövahend igasugustes ladudes. Kuna redel on hõlpsasti liigutatav, võib see leida kasutust ka liigutatava trepina. Käsipuudega disain lihtsustab kasutamist. Paljudel mudelitel on viimase astme asemel suurem platvorm, mis aitab tõsta turvalisustaset näiteks esemete liigutamisel.

Fikseeritud redelid:

Seda tüüpi redeleid kasutatakse ühel kindlal eesmärgil ning need on kinnitatud ühte konkreetsesse kohta, tagamaks püsivat ligipääsu. Neid saab installeerida nii sise- kui väliskeskkonda. Fikseeritud redel on turvaline ja soodne viis tagada ligipääs tagavarausteni ning kohtadesse, kuhu muidu oleks raske pääseda. NB! Pane tähele, et “puurid” fikseeritud redelite ümbert tuleb eemaldada ja kukkumiskaitsesüsteemiga asendada hiljemalt 2036. aasta 18. novembriks (vt parempoolne pilt).

Lisaks on veel mitmeid erinevaid redelitüüpe:

  • Nöörredelid (on pehmed ja liikuvad ning koosnevad kahe nööri vahele kinnitatud pulkadest/astmetest)
  • Dekoratiivredelid (nende peamine eesmärk on toimida riiuli vm sisustuselemendina)
  • Sildredelid (suure platvormiga redelid, mis meenutavad kujult silda)
  • Raamatukoguredel (mööda sirgjoonelist siini libisev najaredel)

Telli redelikoolitus meilt!