Kevadel on enamikel meist plaanis akende pesemine, et nautida täiel rinnal üha soojemat päikest ja tärkavat loodust. Paljud inimesed aga ei tea, et klaaside puhastamine on tähtis ka mitmel teisel põhjusel. Selles artiklis toome välja, miks on väga oluline puhastada oma aknaid regulaarselt ja korralikult.

 1. Klaasid peavad kauem vastu

  Klaas on poorne materjal. See tähendab, et klaasi sisse ja vahele võivad sattuda näiteks tänava-, õie- või ehitustolm, värvipritsmed, merevees sisalduv sool ja kastevees sisalduvad mineraalid. Mida kauem erinevad ained klaasi pooridesse jätta, seda raskem on neid sealt välja saada. Liiga mustad klaasid võivad määrdunuks jäädagi või lausa kiiremini praguneda.

 2. Kütte- ja elektrikulud vähenevad

  Kui klaas on puhas, laseb see läbi rohkem päikesevalgust ja -soojust. Mustusekiht aga peegeldab päikest tagasi õue. Seega aitavad läbipaistvad klaasid hoida kokku kütmisele ja valgustamisele kuluvad energiat ja raha.

 3. Äripindade puhul: maine ja mulje

  On ilmselge, et kliendid eelistavad räpasele ja hooldamata äripinnale ilusat, korrektse muljega kontorit või poodi. See, kuidas ettevõte end maailmale näitab ja oma pinna eest hoolitseb, näitab, kuidas suhtub see ka oma klientidesse. Esmamulje tekib vaid mõne sekundiga ja kes meist ikka tahaks, et see esmamulje oleks “Fuhh, kui mustad aknad”…

 4. Kinnisvaraturul: palju suurem tootlus

  Juhul, kui sul on plaanis oma kinnisvara müüa või üürida, soovitame enne seda puhastada aknad! Kui maalritööd või uus mööbel on liiga suur ettevõtmine, siis vähemalt löö läikima klaasid. See on võrdlemisi soodne, kuid väga kõrge tootlusega tegevus. Aknapesu tasuvus kinnisvara müümisel olla ühe uuringu järgi lausa 769%!

 5. Parem tuju ilusast vaatest 🙂

  Puhtast aknast on ikka toredam välja vaadata kui plekilisest ja tolmusest aknast. Ükskõik, milline on vaade klaasi taga, kenam on see igatahes ilma mustuseta.

Kui vajad akende pesemisega abi, kutsu kohale Skyproffid!

Loe lisa ja telli akende pesu siit.

Allikad:

https://prudentialwindowcleaning.co.uk/4-reason-why-you-should-keep-your-windows-clean/

https://www.windowgenie.com/blog/the-3-real-reasons-to-have-clean-windows.html

https://windowcleaningpeople.ca/the-5-best-reasons-why-you-should-maintain-clean-windows/

Telli akende pesu meilt!