Lisaks kõrgtööde teostamisele korraldab Skyproff ka erinevaid kõrgtööde koolitusi. Üks uusimaid neist on katusetööde ohutuskoolitus. See 2-päevane koolitus on mõeldud kõikidele inimestele, kes töötavad katustel. Koolituse eesmärk on rääkida katusetööde riskidest ja nende ennetamisest ning õpetada osalejatele ohutuid ja efektiivseid töömeetodeid. Koolitusel on nii teoreetiline kui praktiline osa.

Siin on mõned põhjused, miks soovitame osaleda katusetööde ohutuskoolitusel:

 • Praktilised ja kasulikud teadmised
  Nii teooria- kui praktikaosa on üles ehitatud nii, et saadud teadmisi ja oskusi oleks võimalikult lihtne oma igapäevatöös rakendada. Arutatakse läbi päriselt juhtunud situatsioone, tuuakse palju näiteid ja tehakse läbi elulisi ülesandeid. Lisaks teadmistele on võimalik koolituselt saada teiste oma ala ekspertide ja uute tegijate tutvusi. Siin on vaid mõned näited kurvalt lõppenud õnnetustest katusetöödel.
 • Konkurentsieelis
  Värskelt läbitud kõrgtööde ohutuskoolitus annab konkurentide ees kindlasti eelise. See näitab klientidele, et hoolite oma töötajate tervisest ja tehtava töö kvaliteedist ning peate kinni ka teistest vajalikest nõuetest. Sertifitseeritud meeskond aitab klientidele tekitada kindlustunnet ning vähendada muret, et kellegagi juhtub tööõnnetus. Samuti on põneva koolituse läbinud meeskond rohkem motiveeritud, uusi teadmisi pungil ning seega produktiivsem.
 • Kogenud koolitajad
  Skyproffi kõrgtööde koolitusi viib peamiselt läbi Toomas Holmberg, IRATA 3. tase, tegutsev praktik ning aastatepikkuse kogemusega koolitaja. Mõnikord kaasame ka teisi meeskonnaliikmeid, näiteks võõrkeelsete koolituste korraldamisel.Igal juhul garanteerime, et Skyproffi koolitajad on

  • Aktiivsed praktikud, kellel on kogemusi mitmetel erinevatel tööobjektidel,
  • Aastatepikkuse kogemusega kõrgtööde valdkonnas,
  • Ise osalenud mitmetel kõrgtööde koolitustel ning oskavad näha asju osaleja vaatenurgast,
  • Põhjalike turvalisus-, ohutus- ja esmaabialaste teadmistega.
 • Päris olusid imiteeriv koolituskeskkond
  Skyproffi koolitussaal on 7 meetri kõrgune – see aitab luua “päris” kõrgtööde tunnetust. Ruumis on reguleeritava kaldenurgaga platvorm, kus saab harjutada erinevaid katusel tehtavaid manöövreid. Talvel on ruumis jahe, et harjutusolud oleksid võimalikult sarnased päris töökeskkonnale. Siiski on õppijad alati kaitstud vihma ja tuule eest.
 • Aitame vajadusel ka varustusega
  Juba kogenud spetsialistid saavad tuua oma varustuse meile kontrolli (kõrgtööde varustust peab laskma inspekteerida vähemalt kord aastas).Uued tegijad saavad meie käest abi vajaliku varustuse valiku ja ostmisega. Pakume hüva nõu ning soodsaid pakkumisi varustuse komplektidele ja päästeseadmetele.

***

Kellele katusetööde ohutuskoolitus mõeldud on?

 • Vähemalt 18-aastased
 • Heas füüsilises vormis, et ohutult kõrgustes töötada
 • Ei karda paaniliselt kõrgusi (väike hirm on OK)
 • Nii uued kui kogenud katusetöölised
 • Nii mehed kui naised

Koolitusele võib tulla nii ettevõttega kui eraisikuna. Samuti teeme koostööd Eesti Töötukassaga.

2-päevane kursus on piisav, et osaleja oleks võimeline erinevatel katusetüüpidel turvaliselt ja enesekindlalt töötama. Iga 2 aasta tagant tuleb läbida värskenduskursus (1-2 päeva), et teadmisi uuendada, mälu värskendada ja praktiliste harjutustega lihasmälu treenida.

NB! Sellel koolitusel ei õpetata katuseid paigaldama, remontima vms. Koolituse teemaks on erinevate katusetööde ohutult sooritamine ja enda positsioneerimine katusel.

Lisainfot Skyproffi katusetööde ohutuskoolituse kohta leiad siit!

Huvi korral pane end julgelt ootelisti, et saaksid uute koolituste kohta esimesena infot.

Kui katusetööde ohutuskoolitus ei ole siiski see, mida otsid, tutvu ka teiste Skyproffi kõrgtööde koolitustega:

Samuti ootame kõiki kõrgtööde valdkonna huvilisi TASUTA infotunnile – loe lisa siit!

osale katusetööde ohutuskoolitusel!