Star FM hommikuprogrammis käis täna külas ehitusalpinist ja Skyproffi tegevjuht Mihkel Nurm. Ta rääkis, et eraelus on tal olnud palju olukordi, kus ekstreemsused on pannud mõtlema, et miks ta seda ometi teeb. Näiteks sukeldudes ujusid vastu kolm haid ja paraglider’is lendas alt läbi helikopter. Ent Skyproffi ülesanne on töös riske maandada – seega enne tuleb plaan hoolega läbi mõelda ja alles siis tegutseda. 

Nurm nentis, et näiteks 4 meetri kõrgusel turnida on üsnagi ohtlik ning tegelikult peab esimese asjana treenima aju, mitte lihaseid. 

Oluline on enne iga laskumist ohutusreeglid üle vaadata ja muidugi peab kaks korda aastas tegema põhjaliku inspektsiooni kogu varustusele, mis peab olema ka dokumenteeritud. 

Ta kirjeldas, et turnides on alati korraga kasutusel kaks köit, ehkki tänavapildis näeb tihti ka ühe köiega ronijaid. Ta võrdles, et see on sama, kui lähed langevarjuga hüppama ja võtad kaasa vaid ühe nööri. “Kogu süsteem on üles ehitatud selleks, et riske maandada – kui ühe asjaga midagi juhtub, siis on alati varuköis ja rakmed, kaks ankrupunkti ja kaks süsteemi,” rääkis ta. 

Arvestama peab ka sellega, et näiteks katustel turnides kukutakse alatihti, sest katused on libedad. 

Skyproff käib ka tööstushoonetes lagede alt tolmu puhastamas. See on väga oluline kvaliteedi tagamiseks. Üks ekstreemsemaid töid on aga kahtlemata Iru elektrijaamas, kus ronitakse 40-50 kraadise kuumusega katlas ning puhastatakse selle seinu seestpoolt.

𝐊𝐔𝐔𝐋𝐀 20.01 𝐬𝐚𝐚𝐝𝐞𝐭 8:00-9:00 (𝐚𝐥𝐚𝐭𝐞𝐬 𝟒𝟒.𝟓𝟒): https://starfm.tv3.ee/saated/hommikuprogramm

Foto: Star FM stuudios, Skyproff erakogu