2010. aasta märtsil juhtus Tallinna kesklinnas õnnetus, kus hoone katuselt kukkus noorele 15-aastasele neiule jääkamakas pähe. Neiu langes koomasse ning arstid ei teadnud veel sama päeva hilisõhtulgi, kas neil õnnestub koomasse ­langenud neiu elu päästa.


Sündmuskohale tõtanud kaks kiirabibrigaadi püüdsid vigastatud tüdrukut kõigepealt pool tundi kohapeal elustada ja viisid ta seejärel haiglasse. Kiirabi juht Raul Adlas ütles vaid, et neiu seisund on üliraske, kuid rohkem infot tema tervise kohta ei olnud esialgu võimalik anda.

Sama napp oli ka haigla kommentaar. «Käimas on põhjalikud uuringud ja arstid annavad endast parima, et neiu elu päästa,» teatas Põhja-Eesti regionaalhaigla infojuht Inga Lill.

Õnnetus juhtus Kaubamaja tänava trollipeatuses maja juures, mille omanikult oli munitsipaalpolitsei juba veebruari lõpus nõudnud ohtliku katuse koristamist lumest ja jääst.

Kaubamaja tänav 6 asuva elamu korteriühistu esimees Märt Mõtus rääkis, et sel talvel on selle maja katust vähemalt neli korda lumest ja jääst puhastatud ning maja ette olid inimestele hoiatuseks pandud latid ja lindid. «Aga inimesed ei hooli ju nendest. Ka jäätükiga pihta saanud neiu seisis koos teistega nende lattide vahel. Aga mis sellest nüüd enam rääkida,» lausus Mõtus.

Munitsipaalpolitsei juhi Kaimo Järviku sõnul ei vabasta hoiatuslindid ja -latid majaomanikku vastutusest, kui kellelegi katuselt jääpurikas pähe kukub. Ta rõhutas, et majaomanik peab leidma võimaluse, kuidas hoida maja katus puhtana ja räästad purikateta. «Tänane juhtum näitab kahjuks selgelt, et kui niisuguste asjadega kokku hoida, siis tuleb see kokkuhoid inimelude arvelt,» sõnas mupo juht.

Politsei alustas õnnetuse asjaolude väljaselgitamiseks kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb raske tervisekahjustuse tekitamist ettevaatamatusest.

Tallinnas on talvel katustelt alla kukkunud lume- ja jääkamakatega viga saanud kümneid inimesi. Hooletute majahaldajate tõttu juhtunud õnnetusi on enim olnud kesklinnas.

Allikas: https://pluss.postimees.ee/235920/jaakamaka-ohver-langes-koomasse

TELLI JÄÄPURIKATE EEMALDUS!