Skyproffi pöördumine: Oleme mures linnaelanike ohutuse pärast

Ohtlikud jäävallid pea kohal

Lumekoristus katuselt lumi katusel Skyproff

Kuigi majaomanikel on seaduse poolt ette nähtud hoolsuskohustus tagada enda maja ümber turvalisus, siis praegusel ajal võiksid tänaval liiklejad ka ise rohkem valvel olla Lumerohkel talvel on linnapildis palju ohtlikke olukordi, kus katuselt võib kraesse sadada rohkem kui kopsiku täis lund.

Autot parkides või jala liigeldes vaata üles ja veendu ohutuses. Tasub olla ettevaatlik ja kannatlik.  Auto remonti viimine on suurem ajakulu kui parkida paar tänavat eemale, ohutusse kaugusesse kõrgustes lumekoristustöödest või ähvardavalt jäisest katusealusest. 

Skyproff on tegelenud lumekoristusega katustelt üle 10 aasta ja näinud, kuidas inimesed ennast ise ohtu seavad. “Ma ei karda surma!” ütleb noormees hooletult ja eirab tänavaturvaja hoiatusi, poeb hoiatuslindi alt läbi ning jookseb ohutsooni. Tänavaturvajad kasutavad raadiosaatjaid, et katusel töö seisma panna, aga see on sekundite küsimus, kui uljas liikleja juba kukkuva jääkamaka alla võib jääda. 

“Head inimesed, need ohutuslindid, piirdeaiad ja helkurvestidega tänavaturvajad on kohal selleks, et te tervelt koju jõuaksite. Hooletus võib lõppeda väga kurvalt,” selgitab Skyproffi tegevjuht Mihkel Nurm. 

Skyproffi lumetöödel on ohutsoon lintide ja siltidega tähistatud ning ohutsooni all on vähemalt üks inimene tänavat turvamas. Mihkel Nurm on mures: “Kahjuks inimesed hüppavad lintidest üle, tõstavad aedu eest ja eiravad igasuguseid hoiatusi. On isegi juhtumeid, kus autojuhid või jalakäijad toore jõuga suruvad ennast liikluskorraldajast mööda. Kesklinnas ja vanalinnas on meil selleks kaks inimest korraga tänaval, et jõuaks inimesi hoiatada  ohutsooni tulemast. Kui keegi hulljulge saabki viga, siis kes on süüdi ja kuidas seda tõendada?”

Kõigil on kiire, aga kuidagi peab need katused ohutuks saama. “Me hoiame liiklust kinni vaid mõned minutid, selle aja võiks ära oodata. Kui me peaks igat autot eraldi läbi laskma, siis ühepäevane töö võtaks kolm päeva aega. Tööde ohutuks teostamiseks palume ettevaatlikku ja mõistvat suhtumist kõigi liikleja poolt.”

“Lase lumi läbi, nii saab tee kiiremini vabaks!”

Telli lumekoristus meilt! Meiega eemaldad katuselt lume ja jääpurikad ohutult ning tagad ka ohutuma linnaruumi endale ja kaaskodanikele. Loe lisaks meie kodulehelt.

Telli lumetööd meilt!