Mis on kõige paremad eeldused jääpurikate tekkeks?

Kõige paremad eeldused purikate tekkeks on külm ilm, lumekiht katusel ning katus, kust lekib soojust. See soojus sulatab lume alumist kihti, mis omakorda voolab räästani ning külmub seal taas, et moodustada purikas.

Kui pikad on Skyproffi ootejärjekorrad?

Meil on kiirreageerimisüksused, mis tulevad kohale 12 või 36 tunni jooksul, ning tavajärjekord, mis on tellijale soodsam variant.

Kas lisaks jääpurikate eemaldusele tuleks tellida ka nt katuse lumest puhastamine või mõni muu teenus, et tulemus võimalikult kaua püsiks?

Kui lund enam katusel ei ole, siis purikaid ei teki. Seega püsiva tulemuse saavutamiseks oleks kindlasti mõistlik kogu katus lumest puhastada.

Kas ja kuidas saab jääpurikate tekkimist ära hoida?

Jääpurikate vältimiseks tasub katus lumest puhastada ning katuse alla tekitada tuulutus, et soojus ei pääseks selle kaudu välja.
Kui jääpurikaid tekib ühte kohta pidevalt palju juurde, tasuks soojal ajal tellida katuse inspektsioon, et tuvastada võimalikud augud või praod katuses.

Kas jääpurikad võivad lisaks inimestele olla kuidagi ohtlikud/kahjulikud ja katusele/majale?

Jah, kindlasti. Jääpurikad võivad painutada kõveraks vihmaveerenne või katuseservi. Samuti võib katusele tekitada kahju purikate eemaldamine, kui neil lastakse kasvada liiga suureks. Sulaga võib vesi hakata tuppa jooksma.

Kui palju maksab (keskmiselt) jääpurikate eemaldamine?

Lume ja jää eemaldamine maksab 125-500 eurot maja kohta (+ ettevõtetele KM). Hind sõltub ka reageerimiskiirusest ning sellest, kui palju jääd on katusel. Mida varem puhastada katus lumest, seda soodsam see on.

Kuidas eemaldatakse jääd vihmaveerennidest, kui need on juba jääd täis ja rasked?

Sõltub situatsioonist ja seda peab kohapeal otsustama.
Esmalt tuleb vaadata, kas on üldse rennist mõtet jääd eemaldada.
Kui jää on renni küljes kinni, siis selle eemaldamine ei ole rennile hea. Kui ikkagi tuleb eemaldada, siis ainuke toimiv meetod on kummihaamriga löömine. Võib proovida ka jää sulatamist, kuid see võtab tavaliselt liiga palju aega ja on seega kliendile kulukam.

Kui jää on renni sees ja sealt kuhugi ei kuku, siis ohtu ei ole – jää võib sinna jätta.

Kui jää on rennid kõveraks vajutanud, siis tuleb uurida, kas kinnitused veel peavad. Kui kinnitused peavad, siis pigem tegeleda parandustöödega kevadel. Kui mitte, siis tuleb jää eemaldada või rennid maha võtta.

Igal juhul tuleb kevadel rennid üle kontrollida ja korda teha.

Kui katusel on lume asemel jää, kas ka see tuleb eemaldada?

Katusel olev jää tuleb kindlasti eemaldada. Vastasel juhul hakkab sulades vett majja sisse tulema.

Sulaga tekib jäämassi alla veepadi, mille tõttu kukub kogu jäätükk kontrollimatult katuselt alla. Kui keegi või miski jääb selle kukkuva jääkamaka alla, võib realiseeruda majaomaniku õudusunenägu – varakahjustused ja trahvid, allolijate vigastused või lausa surm.

Kuidas tagate selle, et töö käigus katust ei kahjustata?

Skyproffis kasutatakse lume ja jää eemaldamiseks kummihaamreid ning spetsiaalseid lumelabidaid, millel puuduvad katusele ohtlikud metallosad.
Kõik terariistad on katusel keelatud ning neid me ei kasuta. Teravate tööriistadega lõhub nii katust kui renne – tekivad augud ja värvikahjustused.

Telli lumetööd meilt!