Rennide eesmärk on kaitsta hoone välisfassaadi veekahjustuste eest, suunates sadevee hoonest eemale. Selle efektiivseks toimimiseks peab renne regulaarselt puhastama.
Vihmaveesüsteem on maja üks tähtsamatest osadest. Iga majaomanik teab, et sadeveesüsteemi puhastamine ei ole just kõige meeldivam ülesanne, kuid on vajalik maja korrashoiu tagamiseks. Soovitatav on puhastada vihmaveerenne ja -torusid vähemalt 2 korda aastas: kevadel ja sügisel. Kui maja ümbruses on palju puid, võib minna vaja veelgi tihedamat puhastust.
Kui renne ei puhastata regulaarselt, võib:
- tekkida ummistus, mistõttu ei saa vihmavesi katuselt vabalt alla voolata ja tekitab katuselekkeid, seinade hallitust ning katuseääre mädanemist;
- ummistunud vihmaveetoru talvel lõhki külmuda;
- liigne vesi tungida katusekonstruktsioonidesse, tekitades suurt materiaalset kahju;
- renn muutuda elukohaks mesilastele, muudele putukatele või närilistele;
- renni kogunenud sodi hakata kõdunema, tekitades kergelt happelise keskkonna, mis söövitab värvi ja soodustab rooste tekkimist.
Rennide roostetamise või katki minemise korral tuleb need välja vahetada või sootuks uus vihmaveesüsteem paigaldada, kuna tegu on tervikliku süsteemiga, mille jupikaupa uuendamine võib halvata renni tööefektiivsust. Seetõttu on kordades odavam vihmaveerenne hooldada kui hiljem parandada või asendada.
Üks võimalus rennide hooldamise lihtsustamiseks on paigaldada rennidele katted, mis aitavad vähendada rennidesse sattuva sodi mahtu. Küll aga on tegu suure ühekordse väljaminekuga – rennikatted maksavad umbes 8 eurot meetri kohta. Ka rennikatted ei suuda sodi kogunemist 100% ära hoida, mistõttu tuleb aeg-ajalt siiski ka puhastustöid teostada.
Soodsaim variant on aga rennid ise puhtaks teha. Selleks tuleb kindlasti järgida rangeid ohutus- ja turvanõudeid. Ka ühekorruselise maja katusele ronides on kukkumise korral võimalik saada tõsiseid vigastusi. Kõige sagedasem tööõnnetus on kukkumine, seega ise katusele ronides tuleb kindlustada, et redel on tugev ja toetub hästi maapinnale. Maas ei tohi olla juhtmeid, tööriistu ega muid esemeid, mille otsa oleks võimalik komistada. Redeli ülemist otsa ei tasu toetada rennidele, kuna see võib tekitada neile kahjustusi.
Kui katus on suure kaldega, pehmest materjalist, libe või väga kõrge, tasuks kindlasti kasutada professionaalsete kõrgtööliste abi. Samuti oskavad rennitöödele spetsialiseerunud ettevõtted paremini tabada potentsiaalseid riskikohti ning probleeme efektiivselt ennetada. Lisaks puhastamisele teostavad oma ala eksperdid ka põhjaliku inspektsiooni, mille abil planeerida edasisi samme sadeveesüsteemi tervena hoidmiseks.
Vihmaveesüsteemide regulaarne puhastamine pikendab rennide eluiga ja kaitseb maja veekahjustuste eest.