Skyproffi tegevjuht Mihkel Nurm annab nõu, kuidas võidelda sulalume ja jääpurikatega katustel.

Talvisel ajal teevad purikad majade küljes suurt muret. Raadio Elmari hommikujutus rääkis Skyproffi tegevjuht Mihkel Nurm, et ühte kindlat vastust ei ole, kuidas tänaval turvaliselt liikuda. Kui majade küljes on jääpurikad, tasub fassaadist eemale hoida. Külma ja sula ajal võib olla aga ohtlik hoopiski lumi, mis katustelt alla tuleb. On olnud uudiseid, et sel talvel on juba tekkinud üle 50 000 euro eest kahjusid autodele. Kuna autod pargivad fassaadist eemal, tasub sulalume ajal kõndida hoopis fassaadile lähemal.

Selle eest, et miski katuselt alla ei lenda, peab hoolitsema majaomanik. Nurm tõdeb, et need, kellel on midagi juba (napilt) juhtunud, hoiavad oma katused üldiselt puhtad ning kui lumi tekib, teevad puhastuse, et saada öösel rahulikult magada. Kuid on ka majaomanikke, kes võtavad rahulikumalt ja ootavad, kuni lumi ise ära sulab. 

Nurm soovitab kindlasti panna katustele lumetõkked, suuremate katuste puhul isegi topelt. Kui probleem on jääpurikatega, tasub pööningud ära õhutada ja panna sinna ventilatsioon, et soe välja pääseks ja purikaid vähem tekiks. Kindlasti peaks katusel olema katusesillad ja ankurpunktid, mis võimaldavad erinevaid katusetöid kiirelt ja turvaliselt teha ning operatiivsemalt lund eemaldada. 

Kui katust on vaja puhastada, soovitab Nurm kaldkatustel ja sellistel objektidel, kus on väiksemgi võimalus alla kukkuda, kutsuda appi professionaalid, kellel on väljaõpe, kuidas seda tööd teha. 

Kuula saadet järele siit: https://elmar.postimees.ee/podcast/hommikujutt/123121

Foto: Skyproff

Telli lume ja jääpurikate eemaldamine meilt!