21. septembril korraldasime oma uutes ruumides (Lina 5, Tallinn) avatud uste päeva. Tähistasime sellega uue põneva kontori leidmist ning ühtlasi korraldasime esimese köietehnikute võistluse Eestis – toimus Skyproff Cup 2018. Külaliste seas oli nii tööhuvilisi kui koostööpartnereid ning tegevusi jagus kõigile!

Kõikidele külalistele oli avatud snäkilaud ning kogu hoones sai tutvuda erinevate põnevate faktidega Lina 5 hoone, Skyproffi ja köisligipääsu kohta.

Kas Sina teadsid, et…

  • Lina 5 hoones asus kunagi katlamaja ning siin on üürnikeks olnud nii käsitöölised, ehitajad kui ka MTÜ Pro Civitas
  • Köisligipääsu tänane vorm sai alguse 1980ndatel, kui võeti koopas ronijatelt üle peamised töövõtted ning töötati välja ohutusstandardid
  • 2017. aastal läbis Skyproffi kaudu kõrgtööde koolituse üle 100 spetsialisti
  • Köisligipääs on tegelikult turvalisem alternatiiv tellingutele ja tõstukitele, kuna töötajal endal on topeltkinnitus ning ka kõik töövahendid on kindlalt kinnitatud, et need alla ei saaks kukkuda.

Päeva alguses tegi meie tegevjuht esitluse Skyproffi kohta. Rääkisime meie väärtustest, ajaloost ning tehtud töödest. Huvilised esitasid küsimusi koolituste ja töövõimaluste kohta.

Skyproffi meeskonna väärtused

Skyproffi töötajad kutsusid kõiki julgeid koolitussaali, et laskuda alla 7 m kõrgusest luugist. Esmalt sai selga proovida rakmeid ja muud kõrgtööde varustust. Seejärel tuli ronida üles, tõsta jalad õhku ja usaldada end köitesse! Tegu oli meeliülendava kogemusega ning mõned noored soovisid laskumist lausa mitu korda korrata.

Kell 14.00 oli aeg alustada Skyproff Cup esimese vooruga!

Võistlusel osalesid:

  • Kutt Vaida
  • Dmitri Bondarev
  • Mart Krull
  • Aleksandr Divonin
  • Timo Tuuling

Samuti tegi ülesandeid kaasa Skyproffi tegevjuht Mihkel Nurm.

Võistlust juhtis meie koolitaja Toomas Holmberg, kellel on kümneid aastaid kogemusi tööpõllul ning lisaks aastatepikkune kogemus koolitajana. Tema töötas välja ka kolmes voorus toimunud ülesanded.

Esimene voor: võistlejad pidid kiiruse peale ronima köit mööda üles, puudutama kontrollankrut laes ning laskuma alla.

Teine voor: võistlejad pidid täis veeämbriga läbima takistusraja ning ohutuid töövõtteid meeles pidades sooritama mitu köitevahetust.

Kolmas voor: võistlejad pidid aja ning täpsuse peale tegema järele ettenäidatud sõlmi.

Finaalvooru jäi võistlejaid vaid kolm.

Esikohale pürgis ülekaalukalt Dmitri Bondarev. Teise ja kolmanda koha jagamine oli aga nii tasavägine, et otsustavaks sai eelmise vooru sooritusaeg. Teise koha võitis Mart Krull ning kolmanda koha Timo Tuuling.

Auhindamisel oli tunda tõelist energiat ja võidurõõmu. Osalejatele jagati diplomid, medalid ning kingikotid. Muu hulgas panid uhkeid auhindu välja Matkasport, Ronimisministeerium, Tactical Foods ning Skyproff ise. Lisaks auhindadele sai iga osaleja omale kinkekotikese ja mugava võistlussärgi.

Kuigi võistlus oli pikk ja väsitav, oli pingutus seda väärt!
Need mehed võivad end nüüd pidada Eesti osavaimateks köietehnikuteks.

Kõikide külaliste vahel, kes panid end kirja loosikasti, loosisime välja mõnusa kingikotikese. Saatuse tahtel osutus võitjaks Erkki Põld, kes sai muu hulgas endale Skyproffi logoga Contigo termostassi, Matkaspordi kinkekaardi, tasuta kiikumise Laulukaarelt ja muudki põnevat.

Õhtu lõppes vabas õhkkonnas, kui lauale pandi marjane bool ning võistluspinge asendus rahuloluga.

Täname südamest kõiki, kes meie avatud uste päeval ja Skyproff Cupil osalesid.
Skyproff Cup 2019 on plaanis juba järgmisel kevadel!